15/12/31 - 13:16
شماره مطلب : 2843
گزارش ویژه/ فوری

احتمال جدی توقف اجرای برجام در روزهای آینده

این احتمال به طور جدی وجود دارد که اعمال هرگونه تحریم جدید از سوی امریکا علیه برنامه موشکی ایران روند اجرای برجام را متوقف کند.

 ایران هسته ای- این احتمال به طور جدی وجود دارد که اعمال هرگونه تحریم جدید از سوی امریکا علیه برنامه موشکی ایران روند اجرای برجام را متوقف کند.

برخی منابع در تهران می گویند الزامات جدی برای دولت بویژه سازمان انرژی اتمی مقرر شده است که در صورت اعمال تحریم های جدید علیه برنامه موشکی ایران، از انجام اقدامات باقی مانده فنی در چارچوب برجام خودداری کنند.

وزارت خزانه داری امریکا روز دوشنبه 7 دی (28 دسامبر) اعلام کرد قصد دارد چند فرد و شرکت ایرانی مرتبط با برنامه موشکی را تحریم کند.

اسامی زیر نیز به عنوان کسانی که نامشان در فهرست تحریم ها درج خواهد شد، منتشر شد:

  1. شرکت بازرگانی «مبروکه» (Mabrooka) مستقر در دوبی
  2. شرکت «آنهوی لند گروپ» (Anhui Land Group Co.) مستقر در هنگ‌کنگ
  3. «حسین پورنقش‌بند» مالک شرکت مبروکه
  4. «جواد موسوی» مدیر اقتصادی گروه صنعتی شهید همت
  5. «مهدی فرحی» از مقامات پشتیبانی نیروهای مسلح
  6. «محمد هاشمی» از مقامات پشتیبانی نیروهای مسلح
  7. دو کارمند دیگر وزارت دفاع که نام آن‌ها هنوز منتشر نشده است.

با این حال، مراجعه به وب سایت دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری امریکا نشان می دهد این اسامی هنوز در فهرست تحریم ها درج نشده است.

اطلاعات کسب شده از سوی «ایران هسته ای» نشان می دهد در صورت اعمال این دور از تحریم ها واکنش ایران به آن قطعی است و دولت به این کار ملزم شده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در تایید مصوبه 634 شورای عالی امنیت ملی تاکید کردند اعمال هرگونه تحریم به هر بهانه ای نقض برجام خواهد بود.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/