15/12/21 - 12:41
شماره مطلب : 2829
گزارش ویژه

متن کامل نامه کری به ظریف در توجیه نقض برجام

وزیر خارجه امریکا با ارسال نامه یا به محمد جواد ظریف تحریم جدید اعمال شده علیه اتباع ایرانی را توجیه کرد.

ایران هسته ای- وزیر خارجه امریکا با ارسال نامه یا به محمد جواد ظریف تحریم جدید اعمال شده علیه اتباع ایرانی را توجیه کرد.

متن کامل نامه وی که وزارت خارجه آن را پذیرفته در ادامه می آید.

متن اصلی را روی بخش اسناد سایت ببینید.

نامه جان کری به محمد جواد ظریف درباره عدم اجرای بخش هایی از قانون جدید ویزا در امریکا

شنبه

 28 آذر 1394 (19 دسامبر 2015)

 

واشنگتن

19 دسامبر 2015 (28 آذر 1394)

عالیجناب

محمدجواد ظریف

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

تهران

 

آقای وزیر عزیز:

​از ملاقات سازنده دیروز تشکر می‌کنم. می‌خواستم با شما در پاسخ به سوالی که جنابعالی در مورد اصلاحیه «برنامه لغو روادید» ما داشتید مکاتبه کنم. ابتدا، می‌خواهم خطاب به جنابعالی تایید کنم که ما به رفع تحریم‌ها بر طبق برجام کاملا متعهد هستیم. ما به اجرای کامل تعهدات‌مان طبق توافقات پایبند می‌مانیم. تیم ما سخت کار می‌کند تا خود را بدین منظور آماده کند و به محض آن که به روز اجرایی شدن برسیم ما تحریم‌های مربوطه را برخواهیم داشت.

​اینجانب هم‌چنین اطمینان دارم که تغییرات جدید برای کسب روادید که در کنگره تصویب شده است، و دولت اختیار توقف اجرای آن را دارد، به هیچ وجه مانع ما نمی‌شود که تعهدات خود بر طبق برجام را اجرا کنیم، و ما این تغییرات را به گونه‌ای اجرا می‌کنیم که هیچ مانعی برای منافع اقتصادی مشروع ایران ایجاد نکند. بدین منظور ما بالقوه ابزارهای متعددی را در اختیار داریم، شامل صدور ویزاهای تجاری 10 ساله چندبار ورود، برنامه‌هایی برای تسریع در صدور ویزاهای تجاری، و اختیار توقف اجرای قانون که طبق این مصوبه جدید به ما داده شده است. خوشحال می‌شوم که در این خصوص باز هم صحبت کنم و توضیحات بیش‌تر ارائه کنم.

 

ارادتمند - جان اف کری

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/