15/11/17 - 15:20
شماره مطلب : 2792
جان برنان در نشست «امنیت جهانی» موسسه CSIS

رئیس سیا: توانایی نهادهای اطلاعاتی در اروپا و آمریکا کاهش یافته است

جان برنان رئیس سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا سیا در نشست «امنیت جهانی» موسسه CSIS واشنگتن با هشدار درباره احتمال ادامه حملات تروريستي داعش در اروپا و آمریکا گفت توانایی نهادهای اطلاعاتی ما کاهش یافته است.

ایران هسته ای- جان برنان رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در نشست «امنیت جهانی» موسسه CSIS  که روز دوشنبه 25 آبان 1394 (16 نوامبر 2015) برگزار شد گفت حوادث پاريس نتيجه کاهش توانايي نهادهاي اطلاعاتي است.

جان برنان با بیان اینکه هشدارهایی درباره حملات پاریس داشتیم گفت: داعش برنامه هایی در این زمینه دارد و برای اجرایی کردن تهدیدات خود به ویژه چشم به اروپا دارد. 

برنان افزود: زمانش فرا رسیده است تا اروپا و آمریکا بررسی کنند آیا بی توجهی یا شکاف هایی که به عمد در توانایی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی با هدف محافظت از مردمی که قرار است از خدمات این نهادها منتفع شوند، ایجاد شده است، زمینه را برای چنین حوادثی فراهم نکرد.
رئیس سیا گفت: افشاگری های بدون مجوز، به چالش کشیدن نقش دولت در تلاش برای کشف فعالیت های تروریستی و اقدامات قانونی در سال های اخیر سبب شد مجموع توانایی نهادهای اطلاعاتی در جهان کاهش یابد و کشف تروریست ها پرچالش تر شود.

برنان گفت: حملات پاریس یک «اتفاق استثنایی» نبود و وی انتظار دارد داعش عملیات بیشتری را در دست اقدام داشته باشد.

رئیس سیا اعلام کرد: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هم اکنون به شدت تلاش می کنند تا ببینند چه کار دیگری می توانند به منظور برملا کردن آن، انجام دهند.

وی افزود: این کاری نبود که ظرف چند روز انجام شود. این کاری است که در طول چند ماه به دقت و به طور سنجیده برنامه ریزی شده بود از این لحاظ که آنها، عواملی، سلاح، مواد منفجره و کمربندهای انتحاری داشتند.
جان برنان گفت: من پیش بینی می کنم که این تنها عملیاتی نیست که داعش در دست اقدام دارد.

 

نوآوري ديجيتال باید در کانون فعاليت هاي سيا قرار گيرد

جان برنان در این نشست نوآوری دیجیتال را از ستون های مدرن سازی این آژانس توصیف و تاکید کرد برای برتری یافتن در جهان می بایست فعالیت در این حوزه در کانون فعالیت های سیا قرار داد. 
رئیس سیا گفت: هشتاد و پنج درصد زیرساخت های حیاتی شبکه جهانی وب در اختیار بخش خصوصی است و فضای خصوصی حاکم به گونه ای است که در بهترین حالت نمی توان از اجرای قوانین مطمئن بود. تلاش نهادهای فدرال در سالهای اخیر اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با تهدیدهای سایبری را بین بخش خصوصی و دولتی ارتقا داد مثلاً وزارت امنیت داخلی و پلیس فدرال آمریکا برنامه های برای به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به تهدیدات امنیتی با جامعه وسیعی از سهامداران بخش صنعت دارند.

برنان با اشاره به اینکه قوانین قرن بیستم نمی تواند با تهدیدات قرن بیست و یکم به نحوی کارآمد مقابله کند گفت: در دو هفته اخیر سنا قانون به اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با امنیت سایبری را به تصویب رساند که تقریباً شبیه دو لایحه ای است که در مجلس نمایندگان تصویب شد و احتمالاً تا اوایل سال جاری شاهد به تصویب رسیدن مصوبه کمیته داوری مشترک سنا و مجلس نمایندگان خواهیم بود که گامی مهم رو به جلوست. حفظ حریم خصوصی و امنیت سایبری لزوماً دو مقوله متضاد نیستند و می توان در عین حفظ حریم خصوصی و آزادی های مدنی از منافع بهبود یافتن به اشتراک گذاری اطلاعات بهره مند شد.

برنان از مدیریت نوآوری دیجیتال به عنوان یکی از ستون های برنامه مدرن سازی سیا را که از مارس گذشته آغاز شده نام برده است.

وی افزود :مدیریت نوآوری دیجیتال در مرکز تلاش های سیا برای تسریع فرایند اعمال راه حل های دیجیتال در همه وجوه عملکرد این سازمان قرار خواهد گرفت. اگر این سازمان می خواهد در دنیا برتر از سایرین باشد می بایست فعالیت و عملیات در حوزه دیجیتال را در مرکز تلاش های خود قرار دهد. 

Attaches
  • http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/