15/6/14 - 18:30
شماره مطلب : 2629
گزارش ویژه

امریکا، متهم اصلی شنود مذاکرات هسته ای

پروژه رسانه ای جاسوسی اسراییلی ها از درون مذاکرات بیشتر با این هدف طراحی شده است که اینگونه القا شود که صهیونیست ها نمی دانند درون مذاکرات چه می گذرد یا به گزارش هایی که در این حوزه دریافت می کنند بی اعتماد هستند.

حامد علوی، ایران هسته ای- برخی تحلیلگران امنیتی به «ایران هسته ای» گفتند جمع بندی ایران این است که عامل اصلی جاسوسی از مذاکرات هسته ای امریکاست و اگر هم صهیونیست ها در این حوزه اقدامی کرده باشند، در هماهنگی کامل با امریکا با استفاده از زیرساخت های امریکایی بوده است.

طی روزهای گذشته و پس از افشاگری منابع روس، این بحث به طور جدی مطرح شده است که رژیم صهیونیستی از هتل کوبورگ وین که محل مذاکرات میان ایران و 1+5 است جاسوسی می کند.

پس از افشای این اطلاعات، ایران از وزارت خارجه اتریش خواست به طور جدی به مسئله امنیت محل مذاکرات توجه کرده و گزارش هایی از این دست را پیگیری کند.

روس ها گفته بودند این قبیل اتفاقات بهداشت مذاکرات و اصل محرمانه بودن مذاکرات را به خطر می اندازد.

اتریش قول داده است مسئله را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

با این حال، برخی تحلیلگران در تهران می گویند متهم اصلی این مسئله امریکاست نه اسراییل، و زیرساخت های اصلی شنود در کشورهای اروپایی یکسره  متعلق به آژانس امنیت ملی امریکا (NSA) است.

به گفته یک منبع در تهران، شنود مذاکرات درونی هیئت ایرانی و تماس های هیئت با تهران، همواره در دستور کار طرف امریکایی قرار داشته و اکنون تشدید هم شده است.

علاوه بر این تحلیلگران می گویند پروژه رسانه ای جاسوسی اسراییلی ها از درون مذاکرات بیشتر با این هدف طراحی شده است که اینگونه القا شود که صهیونیست ها نمی دانند درون مذاکرات چه می گذرد یا به گزارش هایی که در این حوزه دریافت می کنند بی اعتماد هستند.

در واقع هدف این است که اسراییل از روند مذاکرات به شدت ناراضی نشان داده شود در حالی که این امر واقعیت ندارد.

این در حالی است که هم امریکا و هم فرانسه به طور آنلاین و با جزئیات، محتوای مذاکرات را به اطلاع صهیونیست ها می رسانند.

تحلیلگران هشدار می دهند در این باره نباید گرفتار عملیات روانی شد که هدف از آن سفید نمایی چهره امریکا در مذاکرات است.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/