14/9/20 - 22:55
شماره مطلب : 2360
گزارش ویژه/ فوری

تازه ترین ادعای رییس ام آی 6: تحریم ها ایران را سازگارتر کرده است

ساورز گفته است: «اکنون امکان دستیابی به برخی سازگاری ها با تهران وجود دارد که حداقل علت آن به هرج و مرج در کشورهای همسایه ایران یعنی عراق و سوریه مربوط نمی شود».

ایران هسته ای- رییس سرویس اطلاعات خارجی انگلستان اعلام کرد ایران سازگارتر شده است.

جان ساورز (John Sawers) که اکنون ریاست MI6 را بر عهده دارد در گفت وگویی با لایونل باربر سردبیر روزنامه فایننشال تایمز در روز جمعه 28 شهریور 1393 (19 سپتامبر 2014) ادعا کرده است که «اکنون احتمال بیشتری برای دست یافتن به برخی سازگاری ها با ایران وجود دارد».

متن کامل این مصاحبه را اینجا ببینید.

ساورز گفته است: «اکنون امکان دستیابی به برخی سازگاری ها با تهران وجود دارد که حداقل علت آن به هرج و مرج در کشورهای همسایه ایران یعنی عراق و سوریه مربوط نمی شود».

وی در این گفت وگو تاکید کرده است که علت اصلی سازگارتر شدن ایران تحریم ها بوده است.

این اظهارنظر نشان دهنده آن است که ارزیابی اطلاعاتی انگلستان با ارزیابی اطلاعاتی امریکا و اسراییل در این باره که فشار تحریم ها موجب شده دولت آقای حسن روحانی برای اتخاذ رویکردی متفاوت در مسائل امنیت ملی تلاش کند، منطبق است.

از دید انگلیس، این موضوع خود را بویژه در مذاکرات هسته ای نشان داده است.

هم اکنون مهم ترین مسئله در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 مسئله تحریم هاست و کارشناسان بر این باورند که تا مذاکره کنندگان محاسبات غرب را درباره تحریم ها تغییر ندهند، نباید انتظار تعدیل آنها را داشته باشند.

جان ساورز یکی از نقش آفرینان اصلی در ترور دانشمندان هسته ای ایران و تنها مقام اطلاعاتی غربی است که زمانی علنا گفته بود باید علیه ایران از عملیات اطلاعاتی استفاده کرد.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/