14/8/23 - 18:50
شماره مطلب : 2324
گزارش ویژه

وزیر دفاع: هیچ بازدید جدیدی از پارچین انجام نخواهد شد

آژانس بررسی ها و بازدیدهای خود را از پارچین انجام داده و هیچ دلیلی برای دادن دسترسی مجدد وجود ندارد؛ ضمنا آژانس نیز این مساله را پذیرفته اند که مساله ای در پارچین وجود نداشته است.

ایران هسته ای- وزیر دفاع گفت بازدید جدیدی از پارچین انجام نخواهد شد.

سردار حسین دهقان در خصوص اینکه آیا درست است که اجازه بازدید از پارچین به آژانس بین المللی انرژی اتمی داده شده است، گفت: آژانس بارها از پارچین بازدید و نمونه برداری کرده است لذا الان موضوعیت ندارد.

وزیر دفاع که هم زمان با آغاز هفته دولت در روز شنبه اول شهریور 1393، در یک نشست خبری با خبرنگاران سخن می گفت، تصریح کرد: ممکن است در طول بازدیدها سوالاتی ایجاد شود ولی هم اکنون سوال جدیدی مطرح نشده و سوالات مطرح شده همان سوالات قبلی است.

وی ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز به سوالات و ابهامات مطرح شده از سوی آژانس بارها پاسخ داده و ابهام جدیدی در این مورد مطرح نشده است.

وی با تاکید بر اینکه ما اطلاعات دانشمندان دفاعی خود را به کسی نخواهیم داد، تصریح کرد: این موضوع از طرف ما پذیرفتنی نیست و نه تنها اسامی را در اختیار قرار نمی دهیم بلکه اطلاعاتی نیز در این زمینه به کسی نخواهیم داد چون پذیرش این درخواست به معنای پذیرفتن ادعای مطرح شده از سوی قدرت های استکباری مبنی بر حرکت ایران در جهت ساخت تسلیحات هسته ای است که از اساس حقیقت ندارد.

دهقان درخصوص اینکه گفته می شود آژانس از ایران سوالات جدیدی درباره چاشنی های انفجاری داشته گفت: آژانس سوال جدیدی مطرح نکرده و همان سوالات قدیمی بود که پاسخ داده شد و ابهام جدیدی مطرح نشده است.

وی اطلاعات مطرح شده و ادعاهای آژانس را بر پایه اطلاعاتی که گروه های معاند نظام جمهوری اسلامی به ویژه منافقین دانست و افزود: توصیه ما به آژانس این بوده که با توجه به شفافیت برنامه هسته ای ایران هیچ دلیلی وجود ندارد که اطلاعات از منافقین گرفته شود و غیرطبیعی است کسانی که مدعی هستند بدون سند کاری نمی کنند بر اساس اطلاعات این گروهک ها ادعای خود را مطرح کنند.

دهقان اضافه کرد: آژانس بررسی ها و بازدیدهای خود را از پارچین انجام داده و هیچ دلیلی برای دادن دسترسی مجدد وجود ندارد؛ ضمنا آژانس نیز این مساله را پذیرفته اند که مساله ای در پارچین وجود نداشته است.

این اظهارات امید بخش از سوی دهقان در حالی مطرح شده است که در هفته گذشته گزارش های معتبری وجود داشت که آمانو در سفر به تهران مجوز بازدید از پارچین را دریافت کرده است.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/