14/7/19 - 19:34
شماره مطلب : 2290
گزارش ویژه

متن بیانیه مشترک ظریف و اشتون پس از پایان مذاکرات وین 6

محمد جواد ظریف و کاترین اشتون روسای هیئت های مذاکره کننده ایران و 1+5، بامداد شنبه (27 تیر 1393/ 18 جولای 2014) و پس از پایان مذاکرات وین 6، بیانیه ای مشترک منتشر کردند.

ایران هسته ای- محمد جواد ظریف و کاترین اشتون روسای هیئت های مذاکره کننده ایران و 1+5، بامداد شنبه (27 تیر 1393/ 18 جولای 2014) و پس از پایان مذاکرات وین 6، بیانیه ای مشترک منتشر کردند.

متن این بیانیه چنین است:

ما به همراه وزرای خارجه 3+3 تصمیم گرفته ایم که اجرای اقدامات برنامه اقدام مشترک را تا 24نوامبر 2014که مطابق با زمان بندی پیش بینی شده در برنامه اقدام مشترک است ادامه دهیم.

ایران و 3+3مجددا تاکید می کنند که اجرای تمامی تعهداتشان در برنامه اقدام مشترک را بصورت موثر و به موقع ادامه خواهند داد.

ما با عزم راسخ برای رسیدن به توافق پیرامون یک برنامه جامع اقدام مشترک در اولین فرصت ممکن، جلسات خود را در اشکال مختلف طی هفته های آینده برگزار خواهیم کرد.

ما به همراه مدیران سیاسی کشورهای 3+3 (چین، فرانسه،آلمان، روسیه، انگلیس و ایالات متحده) به صورت فشرده برای رسیدن به یک برنامه جامع اقدام مشترک با استفاده از شتاب سیاسی حاصل از تصویب و اجرای روان برنامه اقدام مشترک 24نوامبر 2013توسط طرفین تلاش کردیم.

وی اضافه کرد: ما از دولت اتریش و از سازمان ملل متحد برای حمایت فوق العاده شان در میزبانی این مذاکرات در وین سپاسگزاریم.

ما جلسات مختلفی در اشکال مختلف و در فضای سازنده برگزار کردیم تا به راه حلی جامع درازمدت مورد توافق مشترک که تضمین نماید برنامه هسته ای ایران همواره صلح آمیز خواهد بود، دست یابیم.

 در چند هفته گذشته ما تلاش های خود را بصورت فزاینده تشدید کردیم، ازجمله از طریق حضور فعال وزرا و معاونین وزرای امور خارجه 3+3که در روز 13ژوئیه 2014به وین آمدند تا از نزدیک با میزان پیشرفت مذاکرات آشنا شوند.

گرچه ما پیشرفت های ملموسی در برخی از موضوعات داشته ایم و مشترکا برای تدوین یک متن برنامه جامع اقدام مشترک کار کرده ایم، لکن هنوز فاصله قابل توجهی پیرامون برخی موضوعات اساسی باقی مانده است که نیاز به زمان تلاش بیشتری دارد.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/