14/7/20 - 03:13
شماره مطلب : 2288
تمدید مذاکرات تا 4 ماه دیگر/ آیا جزئیات به اطلاع افکار عمومی می رسد؟

یک توافق موقت جدید میان ایران و 1+5 امضا شد

بر خلاف آنچه عموما در رسانه ها گفته شده، آنچه روز جمعه اتفاق افتاد، تمدید توافق ژنو نیست بلکه تمدید مذاکرات به همراه یک توافق موقت 4 ماهه جدید است که تعهدات جدیدی را برای ایران و 1+5 معین می کند.

ایران هسته ای- تیم های ایران و 1+5 زمان مذاکرات را 4 ماه دیگر تمدید کردند.

تیم های مذاکره کننده ایران و 1+5 روز جمعه 27 تیر 1393 (17 جولای 2014) توافق کردند مذاکرات با هدف دست یابی به یک توافق جامع، 4 ماه دیگر –تا 24 نوامبر 2014 (پاییز 93)- تمدید شود.

بر خلاف آنچه عموما در رسانه ها گفته شده، آنچه روز جمعه اتفاق افتاد، تمدید توافق ژنو نیست بلکه تمدید مذاکرات به همراه یک توافق موقت 4 ماهه جدید است که تعهدات جدیدی را برای ایران و 1+5 (متفاوت از آنچه در توافق ژنو وجود داشت) معین می کند.

در این توافق موقت جدید که ظاهرا با عجله بسیار مذاکره شده، ایران به اجرای تمامی تعهدات خود در چارچوب توافق ژنو ادامه می دهد و گروه 1+5 هم می پذیرد ظرف 4 ماه آینده در 6 قسط، 2/8 میلیارد دیگر از دارایی های مسدود شده ایران را آزاد کند.

هنوز درباره جزئیات این توافق موقت جدید اطلاع رسانی نشده و بویژه تعهدات ایران در ابهام قرار دارد.

«ایران هسته ای» تا ساعاتی دیگر گزارشی در این باره منتشر خواهد کرد.

تیم های ایران و 1+5، عمدتا به این دلیل زمان مذاکرات را برای 4 ماه دیگر تمدید کردند که برخی اختلاف های مهم مانع رسیدن به یک توافق نهایی تا قبل از 30 تیر شد.

مهم ترین اختلاف در زمینه ظرفیت غنی سازی بوده است؛ ایران عقیده دارد تابید بتواند تا 5 سال آینده 190 هزار SWU غنی سازی کند ولی امریکا صرفا با یک ظرفیت غنی سازی بسیار کوچک که زمان Break out را تا بالای یک سال افزایش دهد موافق است.

منابع غربی گفته اند مذاکرات ایران و 1+5 از سپتامبر (شهریور) مجددا از سر گرفته خواهد شد.

 

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/