14/5/24 - 05:58
شماره مطلب : 2238
گزارش ویژه

متن کامل سومین مدالیته میان ایران و آژانس

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کردند درباره یک مدالیته جدید به تفاهم رسیده اند.

ایران هسته ای- ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کردند درباره یک مدالیته جدید به تفاهم رسیده اند.

پایگاه اینترنتی آژانس بین المللی انرژی روز چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 (21 می 2014) متن بیانیه ای را منتشر کرد که جزئیات این توافق را بیان می کند.

متن انگلیسی این بیانیه را اینجا ببینید

متن این بیانیه چننی است:

***

در 20 مه 2014، آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران دیدار فنی دیگری را در چارچوب همکاری های توافق شده بین دو طرف در ماه نوامبر، برگزار کردند.

در خلال این دیدار، دو طرف پیشرفت های خوبی را که در خصوص اقدامات اجرایی هفت گانه ای که سه ماه پیش به دست آمده بودند، بررسی کردند.

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین در خصوص اجرایی شدن 5 اقدام دیگر (به ضمیمه مراجعه شود) در گام بعدی موافقت کردند.

ضمیمه

اقدامات اجرایی در خصوص چارچوب همکاری های توافق شده در 20 ماه مه 2014:

جمهوری اسلامی ایران و آژانس بنی المللی انرژی اتمی در خصوص اقدامات اجرایی، متعاقب چارچوب همکاری ها از سوی ایران در 25 اوت 2014 توافق کردند.

- تبادل اطلاعات با آژانس در خصوص اتهام های مربوطه به استفاده از مواد منفجره قوی، از جمله اجرای آزمایش های انفجاری صورت گرفته در ایران

- مبادله توافقی دو جانبه اطلاعات و توضیحات مربوط به مطالعات صورت گرفته و یا اسناد چاپ شده در ایران در رابطه با انتقال نوترون و نیز محاسبات الگوسازی های همراه و کاربرد ادعایی مواد فشرده شده

- مبادله توافقی دوجانبه اطلاعات و ترتیب دادن دیدارهای فنی از مرکز مطالعه و تحقیق سانتریفوژ

- مبادله توافقی دوجانبه اطلاعات و دسترسی مدیریت شده به کارگاه های ساخت سانتریفوژ، کارگاه های تولید بخش چرخاننده سانتریفوژ و تاسیسات انبار داری

- خاتمه دادن به بحث های مربوط به رویکرد پادمان های راکتور IR-40

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/