13/11/30 - 16:32
شماره مطلب : 1963
گزارش ویژه

ارزیابی برآورد اطلاعاتی اسرائیل از رفتار ایران در قبال توافق ژنو

طرف غربی احساس می کند که ترس ایران از تحریم ها اقدامات ایران را بازگشت ناپذیر کرده است.

مهدی جهانتیغی، ایران هسته ای- در حالیکه پیش از این آژانس بین المللی انرژی اتمی از توقف بخش هایی مهم برنامه هسته ای ایران خبر داده  ارزیابی سالیانه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نیز حاکیست که با توافق ژنو 6 ایران برنامه هسته ای خود را را کند کرده است.

 آخرین گزارش آژانس انرژی اتمی نشان می دهد که ایران ایران از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم  روند توسعه فعالیت های خود را در نطنز، فردو و اراک به نحو بسیار قابل توجهی کند کرده است.

گزارش اطلاعاتی سالانه رژیم اشغالگر قدس که در واقع آخرین وضعیت استراتژیک اسراییل را در خاورمیانه به کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش داده؛ درباره توافق زنو 6 سه ارزیابی راهبردی  ارائه کرده است:

1- این گزارش تصریح می کند که توافق ژنو سبب راکد شدن برنامه هسته ای ایران شده است.

2- بعد از امضای توافق ژنو ارزیابی‌ها اطلاعاتی اسراییل این است که ایران در ماههای آینده مخالف آن عمل نمی‌کند تا مانعی در تسهیلاتی که برای عبور از تحریم‌ها قرار داده شده، ایجاد نشود.

3- این گزارش تلویحا بیان می کند که ترس از تحریم های بیشتر می تواند ضمانت راکد شدن برنامه هسته ای ایران باشد.

برخی تحلیلگران در تهران معتقدند تحلیل این ارزیابی اطلاعاتی نشان می دهد با وجود اینکه وزیر امور خارجه ایران گفته است که هر لحظه که احساس کنیم حقوق مان تضییع می شود موارد متعهد شده قابل برگشت خواهد بود طرف غربی احساس می کند که ترس ایران از تحریم ها اقدامات ایران را بازگشت ناپذیر کرده است.

به اعتقاد این تحلیلگران این ارزیابی معتقد است که محاسبه طرف اسراییلی این است که تیم مذاکره کننده ایرانی به همین مقدار فواید مالی از توافق موقت نیز بسیار راضی است و حاضر نیست به هیچ قیمتی آن را از دست بدهد.

به همین دلیل برخی دیپلمات ها معتقدند صدور علائمی که رضایت کامل ایران را از میزان فواید مالی توافق اخیر نشان ندهد سبب می شود که طرف غربی در آینده میزان کمتری از امتیازات مالی را در توافقات در نظر بگیرد.

در گزارش سالیانه اطلاعاتی اسراییل تاکید شده که مقامات صهیونیستی در ماه های آینده بر میزان فعالیت های دیپلماتیک، سیاسی و اطلاعاتی خود برای تاثیر گذاری در مذاکرات خواهد افزود.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/