13/11/11 - 08:47
شماره مطلب : 1914
گزارش ویژه/ فوری

کری: اقدامات اعتمادساز مقدمه برچیدن برنامه هسته ای ایران است

وزیر خارجه امریکا در اظهارنظری که هدف واقعی این کشور در مذاکرات با ایران را شفاف تر می کند اعلام کرد واشینگتن در نهایت خواهان برچیدن برنامه هسته ای ایران است.

ایران هسته ای- وزیر خارجه امریکا در اظهارنظری که هدف واقعی این کشور در مذاکرات با ایران را شفاف تر می کند اعلام کرد واشینگتن در نهایت خواهان برچیدن برنامه هسته ای ایران است.

جان کری روز یکشنبه 19 آبان 1392 (10 نوامبر 2013) در واشینگتن به خبرنگاران گفت درخواست امریکا برای توقف پیشرفت برنامه هسته ای ایران در گام اول، مقدمه ای برای درخواست برچیدن کامل برنامه هسته ای ایران است.

اصل گزارش رویترز را اینجا ببینید.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، کری گفت: «آمریکا هنوز هم درباره تمایل ایران برای برچیدن برنامه هسته ای خود تردید دارد و همزمان با ادامه گفت وگوها، تحریم ها را حفظ خواهد کرد».

وی گفت: «ما کور نیستیم و فکر نمی کنم احمق باشیم. به نظر من، ما درباره اینکه چگونه مسائل را بر اساس منافع ملی کشورمان و منافع جهان مورد سنجش قرار دهیم درک بسیار خوبی داریم».

وی گفت:«آمریکا قصد دارد به عنوان اولین گام برای حرکت به سمت برچیدن کامل برنامه هسته ای ایران، تهران را از توسعه بیشتر این برنامه بازدارد. آمریکا در عین حال تحریم های خود را علیه ایران حفظ خواهد کرد».

وزیر خارجه آمریکا گفت:«هیچکس درباره رها شدن از ساختار کنونی تحریم ها صحبتی نکرده است. فشارها ادامه خواهد یافت».

وی شب گذشته هم وجود هرگونه اختلاف نظر میان امریکا و فرانسه در مذاکرات را رد کرده بود.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/