13/11/6 - 18:36
شماره مطلب : 1900
گزارش ویژه

دیپلمات ها: تیم ایرانی با واقع بینی بیشتری به ژنو رفته است

دیپلمات ها می گویند تیم ایرانی با واقع بینی بیشتری نسبت به نشست گذشته در مذاکرات ژنو 5 حاضر می شود.

محمد صدری، ایران هسته ای- دیپلمات ها می گویند تیم ایرانی با واقع بینی بیشتری نسبت به نشست گذشته در مذاکرات ژنو 5 حاضر می شود.

دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 روزهای پنج شنبه و جمعه (15 و 16 آبان 1392) در ژنو برگزار می شود.

تیم ایرانی امروز عازم ژنو خواهد شد.

در حالی که برخی محافل احتمال شکل گیری یک توافق ابتدایی در این نشست را بالا می دانند اما یک دیپلمات بلند پایه در تهران که از روند مذاکرات آگاه است به «ایران هسته ای» گفت: «واقعیت این است که نشست قبلی (ژنو 4) توقعات تیم ایرانی را تعدیل کرده است. تیم ایران در نشست قبلی تصور می کرد که با فضایی کاملا متفاوت از جانب امریکایی ها مواجه خواهد شد و روند کار سرعت زیادی پیدا می کند، ولی هم نوع برخورد امریکا در جلسه و هم اظهارات بعدی مقام های امریکایی به آنها نشان داد با طرفی مواجهند که نمی توان به آن خوش بین بود».

وی ادامه داد: «یکی از مسائلی که توجه طرف ایرانی را جلب کرده این است که نگاه امریکایی ها به تحریم ها واقعا ابزاری برای موثر کردن دیپلماسی نیست بلکه آنها می خواهند به هر قیمت ممکن زیر ساخت تحریم ها را حفظ کنند».

همچنین گفته می شود که اظهارنظر اخیر رییس جمهور مبنی بر بی اعتمادی به مذاکرات هم ناشی از همین امر است.

حسن روحانی روز دوشنبه 13 آبان در دیدار با مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفته بود: «‌دولت به غربی‌ها و مذاکرات جاری خوشبین نیست اما این به معنای آن نیست که به رفع مشکلات امیدوار نباشیم و باید همواره متذکر این نکته باشیم که نباید در کوتاه مدت منتظر رفع همه مشکلات بود».

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/