13/8/16 - 20:26
شماره مطلب : 1637
گزارش ویژه

4 مسئله کلیدی اطلاعاتی و سیاسی دستور کار دیدار فرمانده ارتش امریکا از سرزمین های اشغالی

رییس ستاد مشترک ارتش امریکا در سفر به سرزمین های اشغالی به مسئولان این رژیم اطمینان داد که به دلیل روی کار آمدن حسن روحانی در ایران فشارها بر این کشور کم نخواهد شد.

ایران هسته  ای- رییس ستاد مشترک ارتش امریکا در سفر به سرزمین های اشغالی به مسئولان این رژیم اطمینان داد که به دلیل روی کار آمدن حسن روحانی در ایران فشارها بر این کشور کم نخواهد شد.

مارتین دمپسی که هم اکنون در قدس اشغالی به سر می برد، در دیداری با موشه یعلون وزیر دفاع این کشور گفته است که امریکا اکنون روش های بهتر و موثرتری برای حمله به ایران دارد.

وی روز 24 مرداد به روزنامه نیویورک تایمز گفته است: «گزینه های نظامی که آمریکا هم اکنون در برابر ایران دارد، از گزینه هایی که این کشور در دیدار گذشته وی از اسرائیل در سال گذشته در اختیار داشت بهتر است. نیروهای مسلح آمریکا توان نظامی و تکنولوژیک خود را افزایش داده است».

وی اضافه کرده است: «بین مقامات آمریکا و اسرائیل این توافق وجود دارد که اقدامات دیپلماتیک و تحریمهای اقتصادی برضد ایران، نتایج خود را به تدریج بر این کشور گذاشته است».

در همین حال، موشع یعلون وزیر دفاع رژیم صهیونیستی هم گفته است که عقیده دارد ایران در همه مناقشات منطقه ای که اسراییل را تهدید می کند دست دارد.

تحلیلگران می گویند چند مسئله اصلی در دیدار دمپسی از اسراییل مطرح بوده است:

1- نخست اینکه دمپسی به اسراییلی ها اطمینان داده است که به لحاظ اطلاعاتی امریکا در موقعیتی است که عبور ایران از نقطه فرار را در زمان مناسب تشخیص خواهد داد و به لحاظ عملیاتی هم توان متوقف کردن ایران در این مرحله را دارد. این استدلال از این رو مطرح شده است که به اسراییل گفته شود حق ندارد تا وقتی برنامه غنی سازی ایران به سمت مونتاژ قطعات کلاهک منحرف نشده، اقدامی علیه ایران انجام بدهد.

2- موضوع دوم مسئله سوریه بوده است. کارشناسان در تهران عقیده دارند دیدگاه امریکا درباره سوریه در حال فاصله گیری بیشتر از دیدگاه اسراییل است. امریکا همچنان با جدیت عقیده دارد نباید به شورشیان سوری سلاح داد چرا که این عملا معنایی جز مسلح کردن القاعده ندارد ولی اسراییل می گوید اسد و محور مقاومت نباید جنگ را ببرند حتی اگر به قیمت تسلیح تکفیری ها باشد.

3-  مسئله سوم این است که مسئولان اسرائیلی درباره این موضوع که حسن روحانی، رئیس جمهور جدید ایران به عنوان فردی «میانه رو و عملگرا تلقی و تغییر احتمالی رفتار جامعه بین الملل نسبت به ایران همراه شود در حالی که این کشور به تلاش برای ساخت بمب اتمی ادامه می دهد»، ابراز نگرانی کردند. اما دمپسی به آنها اطمینان داده برای امریکا گام های ملموسی که روحانی بر می دارد مهم است نه تغییر لحن آن.

4- همچنین گزارش ها نشان می دهد دو طرف درباره مسئله مصر هم مذاکره کرده اند اما اطلاعی از جزئیات آن در دست نیست. 

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/