13/7/19 - 16:25
شماره مطلب : 1545

متن سوال و جواب نتانیاهو با CBS درباره برنامه هسته ای ایران/ باید دولت روحانی را تحریم کرد

ایران هسته ای- نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه سی بی اس در برنامه «فیس دِ نیشن» گفت آمریکا باید به دولت جدید ایران هشدار دهد در صورت ادامه برنامه هسته ای، رژیم این کشور باقی نخواهد ماند.

متن سوال و جواب مجری این شبکه با نتانیاهو چنین است:

*  شما سپتامبر گذشته گفتید ایران تا تابستان توانایی ساخت سلاح هسته ای را کسب می کند. تابستان فرا رسیده است آیا آنها در این نقطه هستند؟

- من گفتم آنها به غنی سازی در همان حدی که برای رسیدن به این نقطه لازم است، ادامه می دهند. آنها به خط قرمزی که من در سازمان ملل نشان دادم، همچنان نزدیک می شوند. این روند پس از انتخابات ایران هم همچنان ادامه دارد. آنها موشک های بالستیک (آی سی بی ام) می سازند که به آنها امکان می دهد ظرف چند سال آینده بتوانند به خاک آمریکا برسند. آنها همچنین مسیر دیگری را نیز برای تولید پلوتونیوم پیموده اند. به این ترتیب، آنها در یک مسیر اورانیوم را غنی سازی می کنند تا بمب بسازند و در مسیر دیگر پلوتونیوم تولید می کنند و همچنین موشک های بالستیک قاره پیما می سازند که شما را هدف قرار دهند. آنها هم اکنون برد کافی برای هدف قرار دادن ما را دارند. آنها این کارها را پس از انتخابات انجام می دهند. بنابراین آنها هنوز به این نقطه نرسیده اند اما به آن نزدیکتر شده اند و باید آنها را متوقف کرد.

* گزارش هایی در اسرائیل هست مبنی بر اینکه شما می خواهید آمریکا موضع خود را فورا علیه ایران سخت تر کند و اینکه اگر دولت جدید ایران برنامه هسته ای را متوقف نکند، رژیم آن باقی نخواهد ماند.

- مهمترین نکته همان است که آمریکا مطرح کرده است. آمریکا هشدار داده است کاری که ایرانی ها انجام می دهند واقعا بر ما تاثیر می گذارد و کاری که آنها باید بکنند این است که برنامه هسته ای شان را متوقف کنند، همه نوع غنی سازی مواد هسته ای را خاتمه دهند و اورانیوم غنی شده را به خارج منتقل کنند و تاسیسات غنی سازی غیرقانونی را ببندند. اینها خواسته هایی به جا است و باید با تشدید تحریم ها پشتیبانی شوند. باید با تشدید تحریم ها به ایران فهماند که نمی تواند به کار خود ادامه دهد و در صورتی که تحریم ها موثر واقع نشوند، آنها باید بدانند که شما آماده اقدام نظامی خواهید شد. این نکته ای است که باید به آن توجه شود.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/