13/7/8 - 12:08
شماره مطلب : 1521

استراو: باید با روحانی تعامل کرد/ در مذاکرات قبلی امریکا فرش را از زیر پای ما کشید

وی درباره اظهارات یکی از مهمانان میزگرد که گفته بود ما بارها با ایرانیان گفتگو کردیم ولی به جایی نرسیدیم گفت البته ما به جاهایی رسیده بودیم ولی مساله اینجاست که آمریکایی ها فرش را از زیر پای ما کشیدند و بعد نیز با روی کار آمدن احمدی نژاد، اوضاع کاملا متفاوتی ایجاد شد.

ایران هسته ای- جک استراو وزیر امور خارجه اسبق انگلیس تاکید کرد هیچ سندی که نشان دهد ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی است، در دست نیست.

جک استراو روز 16 تیر در میزگدی در بی بی سی گفت یکی از خبرهایی مهمی که ماه گذشته از منطقه رسید، انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران است. از این رو پیامی که ما می دهیم این است که همه تلاش خود را برای تعامل با ایران انجام می دهیم. البته من درباره ایران ساده لوحی نمی کنم.

وی درباره اظهارات یکی از مهمانان میزگرد که گفته بود ما بارها با ایرانیان گفتگو کردیم ولی به جایی نرسیدیم گفت البته ما به جاهایی رسیده بودیم ولی مساله اینجاست که آمریکایی ها فرش را از زیر پای ما کشیدند و بعد نیز با روی کار آمدن احمدی نژاد، اوضاع کاملا متفاوتی ایجاد شد. ما باید ایران را به این نشست صلح که در ژنو برگزار می شود دعوت کنیم.

استراو درباره اینکه آیا ایران به دنبال سلاح اتمی هست یا نه گفت باور من این است که ایرانیان به دنبال برنامه اتمی غیر نظامی هستند و در عین حال، خواستار به دست آوردن توان لازم برای ساخت بمب اتمی نیز هستند ولی هیچ سندی در دست نیست، نه از آژانس بین المللی انرژی اتمی و نه آمریکایی ها که نشان دهد ایرانیان می خواهند چنین کاری انجام دهند.

وی درباره سوال مجری درباره اینکه آیا شما می گویید آنان به دنبال بمب اتمی نیستند گفت البته من اطمینان ندارم ولی هیچ سندی در دست نیست که نشان دهد در حال حاضر آنان به دنبال ساخت سلاح اتمی باشند.

وزیر امور خارجه اسبق انگلیس گفت آمریکایی ها گزارش هایی از ارزیابی اطلاعات ملی را منتشر می کنند؛ آنان یک بار این گزارش را در دو هزار و هفت منتشر کردند و گفتند که ایرانیان تلاش برای ساخت سلاح اتمی را در دو هزار و سه کنار گذاشته اند و سندی در دست نیست که نشان دهد این تلاش ها از سر گرفته شده اند. البته این را قبول دارم که ابهام هایی در برخی موارد مانند اورانیوم با غنای بالا وجود دارد ولی این موارد به هیچ روی به معنی ساخت بمب نمی توانند باشند.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/