13/6/29 - 02:16
شماره مطلب : 1497
گزارش ویژه

پدر ویروس استاکس نت در امریکا تحت تعقیب قرار گرفت

کارت رایت، ژنرال چهارستاره ارتش امریکاست که روزنامه نیویورک تایمز سال گذشته در گزارشی نوشت او مسئول اصلی پروژه استاکس نت بوده است.

 حامد علوی، ایران هسته ای- فردی که رسانه های امریکایی او را پدر ویروس استاکس نت می نامند، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

منابع امریکایی از جمله روزنامه واشینگتن پست و شبکه خبری ای بی سی نیوز روز جمعه 7 تیر 1392 (28 ژوئن) اعلام کردند وزارت دادگستری امریکا ژنرال جیمز کارت رایت معاون سابق رییس ستاد مشترک امریکا را به به جرم درز اطلاعات محرمانه مربوطبه عملیات سایبری علیه برنامه هسته ای ایران تحت تعقیب قرار داده اند.

کارت رایت، ژنرال چهارستاره ارتش امریکاست که روزنامه نیویورک تایمز سال گذشته در گزارشی نوشت او مسئول اصلی پروژه استاکس نت بوده است.

استاکس نت یک بدافزار اینترنتی است که در فاصله سال های 2009 تا 2010 به تاسیسات غنی سازی نطنز حمله کرد. ایران این ویروس را شناسایی و خنثی کرد اما روزنامه نیویورک تایمز سال گذشته فاش کرد استاکس نت پروژه ای مشترک میان ارتش و آژانس امنیت ملی امریکا از یک سو و دولت اسراییل از سوی دیگر بوده و جزئی از یک پروژه بزرگتر با عنوان بازی های المپیک محسوب می شده است.

اکنون مقام های امریکایی می گویند کارت رایت که خود مسئول این پروژه بوده، در درز کردن اطلاعات مربوط به این پروژه به رسانه ها دست داشته است.

یک مقام ارشد دولت امریکا در این باره به واشینگتن پست گفته است: «کارت رایت مظنون به افشای اطلاعات درباره یک تلاش بسیار سری برای استفاده از یک ویروس رایانه ای موسوم به استاکسنت جهت تخریب تجهیزات تاسیسات غنی سازی هسته ای ایران است»

به نوشته این روزنامه، برخی مقامات رسمی کنونی و سابق آمریکا در ارتباط با افشای اطلاعات مربوط به حملات سایبری به تاسیسات هسته ای ایران تحت پیگرد قرار می گیرند.

مقام امریکایی به این روزنامه گفته است: «یک ژنرال بازنشسته یگان تفنگ داران دریایی و افسر نظامی رده دوم آمریکا هدف تحقیقات وزارت دادگستری این کشور درباره نشت اطلاعات درباره یک حمله سایبری مخفی آمریکا- اسرائیل به برنامه هسته ای ایران قرار دارد».

مقامات وزارت دادگستری آمریکا و نیز مارسیا مورفی سخنگوی دفتر دادستانی آمریکا در مریلند که مسئول این تحقیقات است، از اظهارنظر درباره این موضوع خودداری کردند.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/