13/6/4 - 20:39
شماره مطلب : 1456
گزارش ویژه

ابراز نگرانی مشاور امنیتی دولت امریکا از فیلتر نام مشایی در اینترنت

مشاور آژانس مرکزی اطلاعات امریکا در امور اینترنت، گفته است که امریکا قصد دارد امکان دسترسی آزاد مردم ایران به اینترنت را فراهم کند چرا که اکنون نظام ایران نام کسانی مانند اسفندیار رحیم مشایی را فیلتر کرده است.

 

 ایران هسته ای- مشاور آژانس مرکزی اطلاعات امریکا در امور اینترنت، گفته است که امریکا قصد دارد امکان دسترسی آزاد مردم ایران به اینترنت را فراهم کند چرا که اکنون نظام ایران نام کسانی مانند اسفندیار رحیم مشایی را فیلتر کرده است.

به دنبال، آنچه دولت امریکا آن را لغو تحریم اینترنت و وسایل ارتباطی و کامپیوتری علیه ایران خوانده (در روز پنج شنبه 9 خرداد) یک کارشناس ارشد امور اینترنت که درباره فضای مجازی در ایران به سازمان سیا مشاوره می دهد، یکی از اهداف این اقدام را کمک به کسانی همچون اسفندیار مشایی اعلام کرد.

کالین اندرسون، پژوهشگر امنیتی مقیم واشنگتن دی سی که با فعالان و سازمان های غیر دولتی ایرانی کار می کند، روز 11 خرداد به روزنامه انگلیسی گاردین گفت: «سانسور اینترنت در ایران اختلافات داخلی چشمگیری به وجود آورده است و اسفندیار رحیم مشائی نامزد مطلوب احمدی نژاد در انتخابات جزو اهداف این فیلترینگ قرار گرفته است. مشائی و شعار «بهار می آید» احمدی نژاد و شعارهای مرتبط با بهار و نام رحیم مشائی در زمان مبارزات انتخاباتی در پیامک ها مختل شده بود. آنها از ظرفیت های سانسور این کشور برای مقابله با توانایی این افراد برای سازماندهی استفاده می کردند».

جیمز بال و سعید کمالی دهقان که این گزارش را نوشته اند، در ادامه می گویند که پیچیدگی و دقت کنترلی که ایران بر اینترنت اعمال می کند، تعجب امریکایی ها را برنگیخته است.

این دو ادعا کرده اند ایران در آستانه انتخابات نظام پیچیده ای از سانسور اینترنتی و حملات سایبری و فیلترینگ را بر فضای مجازی اعمال می کند.

به نوشته این مقاله، نظام کنترلی جدید ایران بر اینترنت دو ویژگی اصلی دارد:

1- اختلالی در استفاده از سایت های قانونی بوجود نیاورده ودر موارد سرعت اینترنت خوب است.

2- به گونه ای هدف گیری شده است که هیچ مشکلی برای فعالیت های اقتصادی قانونی که با استفاده از اینترنت انجام می شود ایجاد نکند. 

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/