13/2/25 - 21:26
شماره مطلب : 1281
گزارش از آلماتی-5

جلیلی در دیدار رییس جمهور قزاقستان: جامعه جهانی منتظر پاسخ های سازنده، منطقی 1+5 به پیشنهادهای جامع ایران است

سعید جلیلی گفت که جامعه جهانی منتظر پاسخ های سازنده، منطقی و معتبر 1+5 به پیشنهادهای جامع ایران در نشست مسکو است.

 

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورایعالی امنیت ملی با نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان در آلماتی دیدار و گفتگو کرد.

جلیلی نگاه مشترک ایران و قزاقستان در خلع سلاح جهانی و مقابله با اشاعه سلاح های هسته ای را ظرفیت بزرگی برای اجرای معاهده ان پی تی در عرصه جهان دانست و تاکید کرد، برخی قدرت ها باید بدانند که با اتکا به سلاح هسته ای و تحمیل فشارهای مختلف بر مردم ایران نمی توانند جمهوری اسلامی ایران را از تامین حقوق هسته ای خود منصرف کنند.

سعید جلیلی افزود، جامعه جهانی منتظر پاسخ های سازنده، منطقی و معتبر 1+5 به پیشنهادهای جامع ایران در نشست مسکو است.

وی با بیان اینکه خلاهای امنیتی در میان کشورهای منطقه منشا سوء استفاده بیگانگان برای ایجاد کانون های ناامنی و بحران در منطقه است تصریح کرد، امنیت پایدار منطقه در گرو همکاری منسجم کشورهای منطقه برای شکل دهی به ترتیبات نوین منطقه ای برای مقابله با تهدیدهای مشترک است.

دبیرشورایعالی امنیت ملی گفت: تنها راه نجات قدرتها از مشکلات خودساخته، پیگیری استراتژی تعامل با ملت ایران و پذیرش بدون شرط حقوق هسته ای جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین در این دیدار نظربایف رئیس جمهور قزاقستان وحدت جهان اسلام و همگرایی کشورهای منطقه را لازمه برخورد فعال و موفق با اقتضائات نوین بین المللی دانست.

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در ثبات منطقه و نیز جایگاه ایران در توسعه اقتصادی و پیشرفت منطقه تاکید کرد، تمام کشورهای عضو آژانس و ان پی تی باید بتوانند از حقوق خود در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای برخوردار شوند.

نظربایف افزود؛ در این راستا باید از برخورد با استانداردهای دوگانه در قبال کشورها در موضوع هسته ای خودداری شود.

لازم به ذکر است نظربایف برای دیدار با مذاکره کنندگان ایرانی و غربی به از آستانه به آلماتی سفر کرده است.

 

 

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/