مذاکرات وین (ژوئن 2014)

گزارش ویژه
پیش نویس قطعنامه جدید شورای امنیت برنامه موشک های بالستیک ایران را به مدت 8 سال و صادرات سلاح های متعارف به یا از ایران را به مدت 5 سال تحریم می کند.
ارزیابی راهبردی
گذار از لوزان به برجام محصول یک طراحی بسیار پیچیده در اموری چون چانه زنی، راهبردگذاری مذاکراتی، مدیریت بده- بستان، ترسیم خطوط قرمز، مدیریت فضای نقد، لابی های چند لایه و دیپلماسی عمومی بوده که جملگی توسط رهبر بصیر انقلاب اسلامی اعمال شده است.
گزارش ویژه
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با حضور در جمع خبرنگاران، یک بیانیه مشترک درباره نهایی شدن متن برجام را قرائت کردند.
گزارش ویژه/ فوری
«ایران هسته ای« یک نسخه کامل از متن انگلیسی برجام را دریافت کرده است.
گزارش ویژه
تیم مذاکره کننده ایران صبح روز سه شنبه 23 تیر 1394 (14 جولای 2015) متنی منتشر کرده است که می توان آن را نخستین فکت شیت ایرانی از برجام دانست.
گزارش ویژه/ فوری
منابع دیپلماتیک می گویند نتیجه مذاکرات هسته ای تا ساعاتی دیگر اعلام خواهد شد.
گزارش ویژه
کارشناسان مطلع از روند مذاکرات می گویند مذاکرات میان ایران و 1+5 امروز (یکشنبه، 21 تیر 1394/ 12 جولای 2015) جمع بندی خواهد شد.
گزارش ویژه
اصرار بیش از حد تیم مذاکره کننده به ماندن در وین، احتمالا امریکا را درباره نیاز ایران به توافق و میزان انعطافی که حاضر است برای رسیدن به آن به خرج دهد، دچار اشتباه محاسباتی خواهد کرد.
گزارش ویژه/ اختصاصی
هیچ یک از مسائل باقی مانده به اندازه دو مسئله زمان و تحقیق و توسعه اهمیت ندارد.
ارزیابی راهبردی
کاملا محتمل است که در همین یکی دو روز امریکایی ها طی کردن یک مسیر معکوس را آغاز کنند. این به هیچ وجه نباید منجر به غافلگیری شود یا کسانی را دچار این خطاکند که بازگشت امریکا به مرحله ماقبل دبه یک دستاورد مذاکرتی است.
گزارش ویژه/ فوری/ اختصاصی
گزارش های دریافتی «ایران هسته ای» حکایت از آن دارد که تیم مذاکره کننده از انعطاف امریکایی ها در موضوعات کلیدی ناامید شده است.
باقی ماندن تحریم های تسلیحاتی با تمرکز بر برنامه موشکی ایران به معنای دست نخورده باقی ماندن ستون فقرات تحریم های شورای امنیت علیه ایران است.
ارزیابی راهبردی
حتی اگر فرض کنیم تحریم ها حقیقتا و در زمان متاسب روی کاغذ برچیده شود، چه ضمانتی وجود دارد تحریم ها در عمل نیز رفع شود؟ هدف واقعا با ارزش برای ایران، برچیدن رژیم حقیقی تحریم هاست اما در بهترین حالت آنچه از این مذاکرات به دست خواهد آمد، دستکاری هایی در رژیم حقوقی تحریم ها خواهد بود.
گزارش ویژه
برخی ناظران می گویند احتمال دارد توافق نهایی تا سه شنبه شب قابل دست یابی نباشد.
گزارش ویژه
دو مقام ارشد دولتی امریکا که یکی از کاخ سفید و دیگری از وزارت خارجه است، به پرسش های خبرنگاران درباره مذاکرات هسته ای پاسخ دادند.
گزارش ویژه/ فوری/ اختصاصی
کارشناسان مستقل در تهران برآورد کرده اند که توافق فعلی فاصله ای معنادار با خطوط قرمز ترسیم شده برای تیم مذاکره کننده دارد.
گزارش ویژه
اطلاعات دریافتی «ایران هسته ای» حکایت از آن دارد که ایران و 1+5 در آستانه اعلام توافق نهایی هسته ای هستند.
ارزیابی راهبردی
به احتمال بسیار زیاد آژانس از دسترسی ها استفاده خواهد کرد تا حفره های اطلاعاتی خود را پر کرده و به اتهام خویش علیه ایران مبنی بر اینکه زمانی در حال مطالعه برای ساخت سلاح هسته ای بوده سر و شکل درستی بدهد.
ارزیابی راهبردی
هر توافقی که از خطوط قرمز نظام فاصله قابل توجه داشته باشد هیچ شانسی برای اجرا نخواهد داشت چرا که نظام قصد ندارد صرفا برای خوشایند امریکایی ها ارزش ها، امنیت و معیشت مردم خویش را در معرض مخاطره قرار بدهد.
ارزیابی راهبردی
نشانه ها حکایت از آن دارد که تیم مذاکره کننده هسته ای شتابان درحال حرکت به سمت اعلام یک توافق هسته ای است هیچ یک از خطوط قرمز اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به طور رضایت بخش در آن مراعات نشده است.
گزارش ویژه
آمانو با طرح جدیدی به ایران آمده که تلاش شده مسئله دسترسی به افراد و مکان های نظامی در ایران به نوعی در آن تغییر شکل داده یا به آینده موکول شود.
گزارش ویژه
کار نگارش متن برجام در مرحله کارشناسی تقریبا پایان یافته و در دو روز آینده معاونین وزرای خارجه و همچنین وزرا، تغییرات نهایی را روی آن اعمال خواهند کرد.
گزارش ویژه
اکنون آنچه تعیین کننده است این است که کدام طرف حقیقتا نگران شکست مذاکرات است و خسارت آن را برای خود بیشتر می داند. این امر خود را در میزان مقاومتی نشان خواهد داد که طرف ها بر سر خطوط قرمز خویش به خرج خواهند داد.
گزارش ویژه
مذاکرات تنها در یک صورت به نحو بلند مدت تمدید خواهد شد و آن هم وقتی است که به طور قطعی شکست بخورد.
ارزیابی راهبردی
منابع امریکایی امروز از یک مقام بلند پایه این کشور نقل کردند محتمل ترین سناریو در انتهای این دور از مذاکرات این است که توافق نهایی با جزئیات آن رونمایی شود ولی امضا نشود.

صفحه‌ها

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/