مذاکرات نیویورک

گزارش ویژه
اطلاعات علنی منتشر شده از سوی امریکایی ها نشان دهنده این است که بر خلاف آنچه به طور عمومی در فضای رسانه ای گفته می شود پیشرفت های مهمی در مذاکرات نیویورک رخ داده است.
متن کامل
اینجا همه باید تصمیم های مهمی بگیرند. بله مطمئن هستم ایران احساس می کند ما باید تصمیم بگیریم و ما احساس می کنیم آنها می بایست تصمیم های دشوار را اتخاذ کنند.
ارزیابی راهبردی
نگاهی به جزئیات آنچه درون اتاق مذاکره در حال رخ دادن است نشان می دهد که شکست هایی از قبیل آنچه در نیویورک رخ داد را نباید یک «اتفاق راهبردی» دانست.
گزارش ویژه
هم منابع ایرانی و هم منابع نزدیک به 1+5 اعلام کرده اند «پیشرفت هایی در حوزه مسائل فنی» در مذاکرات رخ داده اما درباره مسائل اساسی همچنان اختلاف نظرهای جدی وجود دارد.
آخرین گزارش از حاشیه نشست مجمع عمومی
منابع دیپلماتیک به «ایران هسته ای» گفتند در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک مذاکرات جدی و بسیار فشرده ای -در سکوت خبری- میان ایران و 1+5 در جریان است.
گزارش ویژه
آمریکا در حال بررسی کاهش درخواست های کنونی خود درباره برنامه غنی سازی اورانیوم در ایران و مطرح کردن پیشنهادی جدید است که براساس آن ایران اجازه خواهد داشت نزدیک به نیمی از برنامه هسته ای خود را دست نخورده نگه دارد.
گزارش ویژه
فکر می‌کنم ما در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل پیشرفت‌هایی به دست آورده‌ایم و بسیاری از رهبران و مشخصاًً تمام وزرای خارجه کشورهای ۱+۵ با ایران مذاکرات دو جانبه‌ای داشته و این مذاکرات به بهبود درک متقابل کمک کرده است.
گزارش ویژه
اطلاعات دریافتی «ایران هسته ای» نشان می دهد اراده تیم مذاکره کننده ایرانی این است که در نیویورک توافقات مهم درباره مسائل اختلافی در مذاکرات هسته ای صورت بگیرد.
گزارش ویژه
اگر مقصود از این پیشنهاد برچیدن رابط های میانه سانتریفیوژها در میان ماشین هایی باشد که از این پس و در طول گام نهایی بناست غنی سازی کنند، این یک فاجعه فنی خواهد بود.
گزارش ویژه
وقتي نوبت به محدود کردن غني سازي ايران مي رسد امريکايي ها خواهان تعهدت واقعي، زمان بندي شده و مللو از جزئيات هستند ولي وقتي مي خواهيم درباره لغو تحريم صحبت کنيم به کليات بسنده مي کنند
گزارش ویژه
مسلما توافق نهایی در نیویورک حاصل نخواهد شد توافق نهایی به معنی رسیدن به متنی که برای دو طرف قابل امضا باشد نیازمند مذاکره مفصل درباره جزئیات و بعد مکتوب کردن توافقات به شکل کاملا ریز است که نیاز به مذاکره زیادی دارد.
گزارش ویژه
ایران و امریکا ظرف یک سال گذشته تا سطح وزیر خارجه بدون محدودیت درباره موضوع هسته ای مذاکره کرده اند اما این مذاکرات رفتار امریکا را علیه ایران خصمانه تر کرده است.
http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/