تحریم ها

گزارش ویژه
پايگاه اينترنتي «بولتن» در تحلیلی نوشت موسسات مالی اروپا در رابطه با محیط پیچیده حقوقی که از توافق هسته ای بوجود می آید نگرانند و رغبتی برای وارد شدن به قراردادهای مهم با ایران نشان نمی دهند.
گزارش ویژه
بخش مربوط به تحریم ها در برجام یکی از مهم ترین و در عین حال پیچیده ترین بخش های این توافق است به گونه ای که از روز نخست انتشار متن تاکنون این مسئله که در برجام واقعا چه بخش هایی از تحریم ها و در چه زمانی، تعلیق یا لغو می شود به شدت محل اختلاف بوده است.
گزارش ویژه
یک اندیشکده انگلیسی می گوید برقرار ماندن تحریم های غیر هسته ای (تروریسم، حقوق بشر و ...) باعث خواهد شد بسیاری از شرکت های جهان عملا ریسک حضور در اقتصاد ایران را حتی پس از یک توافق نهایی نپذیرند.
گزارش ویژه/ اختصاصی
روز آخر مذاکرات هسته ای در لوزان سوییس در حالی فرا رسیده است که ناظران می گویند گفت وگوها به یک مسئله خاص محدود شده است.
تازه ترین مقاله گرت پورتر
مقامات دولت آمریکا اعلام کردند تحریم های آمریکا تنها در صورتی برداشته خواهند شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کند « تهران به مفاد توافق نامه پایبند است تا بدین ترتیب بتوان اهرم ها را در زمینه وادار کردن ایران به رعایت مفاد توافق نامه هسته ای حفظ کرد.»
ارزیابی راهبردی
اگر غربی ها با لغو تحریم ها در مذاکرات لوزان موافقت نکردند، تیم ایرانی نباید زیر هیچ توافقی را امضا کند و بهترین گزینه آن است که به تهران بازگردد و با آشکار کردن دورنمای شکست مذاکرات برای طرف مقابل، آنها را به تامل مجدد و بازنگری در گزینه های مذکراتی شان وادار کند.
گزارش ویژه
وب سایت فارین پالیسی در گزارشی مهم و مفصل روایتی دست اول از مباحثات میان ایران و 1+5 درباره نحوه تعلیق تحریم ها در صورت حصول توافق نهایی هسته ای پرداخته است.
گزارش ویژه
یک وب سایت امریکایی تفاوت های دو نسخه از لایحه تحریم کرک منندز را که به تازگی علیه ایران به سنای امریکا ارائه شده، بررسی کرده و در این زمینه به نکات مهمی توجه داده است.
متن کامل
کمیته امور بانکی مجلس سنای آمریکا پنج شنبه آینده (دوم بهمن 1393) 22ژانویه 2015 پیش نویس قانون «ایران عاری از سلاح های هسته ای سال 2015» را به رای می گذارد.
گزارش ویژه
برخی قانونگذاران از این نگرانند که مجازات های جدید ممکن است مذاکرات هسته ای طولانی را به شکست بکشاند و تقصیر آن بر گردن آمریکا- به ویژه کنگره - بیفتد.
متن کامل
وزرات خزانه داری آمریکا گزارشی تحت عنوان راهنمایی مربوط به اقدامات لازم برای کاهش موقتی و مشخص تحریم های ایران برای اجرای طرح اقدام مشترک که در نوامبر 2013 میان گروه 1+5 و ایران برسر ان توافق شد وتا سی ام ژوئن 2015 تمدید شد منتشر کرد.
متن کامل
درپی تمدید توافقنامه ی موقت هسته ای ایران تا دهم تیرماه سال آینده ی شمسی، اتحادیه ی اروپا تعلیق برخی ممنوعیت ها و تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را نیز تمدید کرده است.
در صورت عدم ارئه پیشنهاد جدید از سوی امریکا در موضوع تحریم ها جدی می شود
روشن است که امریکا مایل به لغو هیچ تحریمی نیست و در بهترین حالت می خواهد بخشی –و نه تمام- تحریم ها را به نحو موقت و بازگشت پذیر تعلیق کند.
در آستانه سررسید مهلت توافق جامع مطرح شد
در خصوص ایران نیز آژانس باید این گونه نتیجه‌گیری کند که ایران به احتمال زیاد تا سال 2004 میلادی، برنامه تحقیق و توسعه‌ای ساختار یافته ای در زمینه تسلیحات هسته‌ای دنبال کرده است.
گزارش ویژه
تعلیق تحریم ها اگر بخواهد واقعی باشد یک اقدام یک شبه نخواهد بود و نیاز به مقدمه چینی هایی دارد که اکنون به هیچ وجه از سوی امریکا مشاهده نمی شود.
فوری
وزارت خزانه داری امریکا روز جمعه 7 شهریور 1393 (29 اوت 2014 ) تحریم هایی را علیه بیش از 25 فرد و شرکت اعمال و آنها را به نقض تحریم های ایران متهم کرد.
گزارش ویژه/ شرکت آموزشی امریکایی تحصیل ایرانیان را در همه رشته ها محروم کرد
در بحبوحه اعتمادسازی دولت حسن روحانی با امریکا، یک شرکت آموزشی امریکایی امریکایی اعلام کرد از از ثبت نام دانشجویان ایرانی که ساکن ایران باشند، در همه رشته ها در دوره های پس از لیسانس خودداری می کند.
گزارش ویژه
مجوز دولت امریکا به شرکت های بوئینگ و جنرال الکتریک در زمینه کاهش تحریم های ایران عملا طوری تنظیم شده که هیچ مشکل اساسی از ایران را حل نخواهد کرد.

ایران هسته ای- بانک مرکزی اعلام کرد سه قسط از 8 قسط توافق ژنو به مبلغ یک میلیارد و 550 میلیون دلار تا کنون دریافت شده است و اقدام برای دریافت دو قسط چهارم و پنجم نیز بزودی آغاز می شود.

گزارش ویژه

ایران هسته ای- سید عباس عراقچی از واریز قسط چهارم دارایی‌های بلوکه شده به حساب بانک مرکزی خبر داده است.

گزارش ویژه
شنیده های «ایران هسته ای» حکایت از آن دارد که این پول ها به ایران وارد نشده و در حساب بانک مرکزی در خارج از ایران مانده است.
گزارش ویژه
بسیاری از کشورهای اروپایی آماده اعطای حق به چالش کشیدن تحریم ها در دادگاه به تحریم شدگان هستند.
گزارش ویژه
برخی کارشناسان در تهران می گویند این احتمال که اقدامات اخیرا انجام شده در ترکیه مشخصا ایران را هدف گرفته باشد زیاد است.
متن کامل
وزارت خزانه داری امریکا روز پنج شنه 21 آذر 1392 (12 دسامبر 2013) 19 فرد و شرکت ایرانی و خارجی را به فهرست تحریم های ایران اضافه کرد.
گزارش ویژه
احتمال دارد 1+5 بخواهد از خلا زمانی که میان تاریخ امضا و تاریخ اجرای توافق ژنو بوجود آمده، برای تشدید تحریم ها علیه ایران استفاده کند.

صفحه‌ها

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/