ارزیابی های راهبردی موشکی

ادعای رییس یک موسسه مطالعاتی نزدیک به دولت اوباما:
دولت اوباما برای رفع برخی تحریم های باقی مانده هسته ای، از جمله تحریم مبادلات دلاری، مایل به مذاکره درباره برنامه موشکی ایران است.
ارزیابی راهبردی
مسئله اصلی نمایش قابلیت های موشکی ایران نیست بلکه مسئله اصلی این است که هرگونه اشتباه محاسباتی در ذهن امریکا در این باره که ایران تحت تاثیر برجام، یا در تلاش برای حفظ آن، محافظه کار شده، الگوی رفتار خود را تغییر داده یا مشغول بازنگری در الگوی محاسباتی پیشین خود است، تصحیح شود.
گزارش ویژه/ اختصاصی
برخی منابع دیپلماتیک در تهران می گویند احتمال اقدام جدی شورای امنیت در این باره به دلیل مخالفت قطعی روسیه و چین بسیار ضعیف است اما ممکن است شورای امنیت با تحریک امریکا یک بیانیه علیه ایران صادر کند.
سامانه‌هاي اس-300
ايران تا پايان سال 2015 بخش اعظم سامانه‌هاي اس-300 را از روسیه تحویل خواهد گرفت، این موضوع خشم آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی را در پی داشته است.
گزارش ویژه
پایگاه اینترنتی هیل به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا نوشت: «ایران با آزمایش موشکی اخیر خود به احتمال زیاد قطعنامه های سازمان ملل را نقض کرده است».
گزارش ویژه
ایران با تست موشک فاتح 113 اراده خود در زمینه عدم پای بندی به قطعنامه 2231 را تثبیت کرد.
باقی ماندن تحریم های تسلیحاتی با تمرکز بر برنامه موشکی ایران به معنای دست نخورده باقی ماندن ستون فقرات تحریم های شورای امنیت علیه ایران است.
ارزیابی راهبردی
روس ها تصور می کنند واگذاری اس-300 به ایران موضع ایران را در مقابل رقبای منطقه ای اش تقویت کرده و سرجمع از طریق بالا بردن ریسک درگیری با آن بر ثبات منطقه خواهد افزود.
گزارش ویژه
احتمال دارد تیم ایرانی درباره مذاکره بر سر موضوع موشک های بالستیک انعطاف به خرج داده باشد.
گزارش ویژه
به نظر می رسد احتمال تکرار حمله هوایی اسراییل به سوریه، در حال جابجا کردن معادله موشکی درمنطقه است.
http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/